Pradeda skaudėti nugarą, kaklą. Norint neprarasti žvalumo ir darbingumo reikia pasirūpinti savimi. Vienas iš būdų – masažai. Gydytojai rekomenduoja masažus esant nugaros, stuburo, raumenų, sąnarių, kaklo skausmams. Taip pat po operacijų ir traumų, jei kankina nemiga. Masažas labai naudingas visiems sveikiems žmonėms kaip profilaktikos priemonė nuo įvairių negalavimų. Tačiau masažas gali veikti ir kaip vaistas arba būti kaip papildomas gydymo metodas šalia tradicinio gydymo.

Kokius negalavimus gali išgydyti ar bent palengvinti masažas?

·       Kai kamuoja kaklo, stuburo, strėnų skausmai.

·       Gyvenimą kartina migrenos priepuoliai.

·       Patempti raumenys, sausgyslės, raiščiai.

·       Po įvairių lūžių bei traumų, išnirimų.

·       Skundžiantis sąnarių negalavimais, sergant artritu.

·       Kamuoja radikulitas, neuralgija, neuritas.

·       Paralyžiaus atveju.

·       Sergant bronchitu, bronchine astma, plaučių uždegimu.

·       Vargina lėtinis gastritas, sutrikusi skrandžio ar žarnyno, dvylikapirštės žarnos veikla.

·     Esant lėtiniam širdies raumens nepakankamumui, stenokardijos, hipertonijos, arterinės hipotonijos atvejais. Taip pat tai puiki reabilitacijos priemonė po miokardo infarkto.

·       Tam tikri masažai gali palengvinti ir kai kurias ginekologines ligas, netgi paskatinti vaisingumą. 

SPA ritualai

SPA filosofija paremta rytų idėjomis, pagal kurias tikras grožio ir sveikatos šaltinis yra kūno ir proto harmonija. SPA, tai procedūros skirtos viso kūno sveikatingumui ir relaksacijai. Veikdamos per odą aktyviosios SPA medžiagos gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, iš organizmo pašalina šlakus ir gerina bendrą savijautą. Kasdienė įtampa ir emocinis stresas daugeliui žmonių – kasdienybė. Juk šiais laikais visi taip skubame, lekiame rodos nelieka laiko niekam, net sau. Daugelio ligų priežastis būtent ir yra per didelė įtampa, todėl labai svarbu atsistatyti po didelio fizinio ar psichologinio nuovargio. SPA procedūros – tai vieta, kur žmonės gali nors trumpam pasprukti nuo kasdieninių rūpesčių, pasimėgauti atgaiva ir poilsiu. 

Pailsėję ir išlaisvinę sunkias mintis, pajusite, kad Jūsų sveikata pagerės, atstatysite savo darbingumą ir grįšite į realų pasaulį su naujomis jėgomis ir mintimis. 

Aromaterapija – tai menas, gebantis gydyti, atpalaiduoti, nuraminti ar sužadinti pasitelkiant kvapus. Kvapų pasaulis supa mus visur ir visada. Kvapų naudojimas stiprinant ir saugant sveikatą turi senas ir gilias tradicijas. Tūkstantmečiais žmonės žavėjosi grynais ekstraktais, išgautais iš kvapiųjų augalų, vertino jų gydomąsias ypatybes ir nuostabų aromatą. Kvapų terapija atvėrė kelius į užmirštą senovės išmintį ir dabar moko, kaip, naudojant terapines kvapiųjų aliejų ypatybes, atpalaiduoti ar stimuliuoti kūną bei protą, įveikti negalavimus, pagerinti sveikatą ir savijautą. Eterinis aliejus – tai kvapaus augalo siela. Moksliniai ir klinikiniai tyrimai patvirtina, kad įvairūs eteriniai aliejai turi antibakterinių, antivirusinių, antiseptinių, priešgrybelinių, imunitetą stiprinančių savybių. Veikdami nervų sistemą jie ramina ir atpalaiduoja, mažina nuovargį, stresą, nervinę įtampą, suteikia energijos ir žvalumo, gerina nuotaiką ir bendrą savijautą. Kvapų terapija – ideali pagalbos sau priemonė, kartu suteikianti ir malonumą.

0
 .